آیین نامه و مقررات داوطلب گرامی جهت ادامه مراحل ثبت نام می بایست متن آیین نامه و مقررات آموزشی را مورد مطالعه قرار داده و رعایت موارد مندرج در آن را تعهد نمایید.
متن آیین نامه  دستورالعمل مقررات آموزشی

1- داوطلبان باید توجه داشته باشند که دقیقاً بر اساس اطلاعات وارده در فرم ثبت نام، اسامی آن ها در کلاس ها ثبت خواهد شد. لذا خواهشمند است در تاییدیه و امضای فرم ثبت نام خود دقت لازم را مبذول دارند. در صورتی که به دلیل اشتباه داوطلب اطلاعات ارائه شده غلط باشد، جهت اصلاح گواهینامه مبلغ 150000 ریال دریافت خواهد شد.

2- دانشجویان موظفند از صحت شماره های تماس خود در برگه ثبت نام اطمینان حاصل نموده و اگر به هر دلیلی شماره های آن ها تغییر یافت در اسرع وقت به واحد ثبت نام اطلاع دهند زیرا در صورت مخدوش بودن شماره تماس و عدم امکان تماس از سوی مجتمع، مسئولیت عواقب آن به عهده دانشجو بوده و مجتمع هیچگونه مسئولیتی را عهده دار نمی باشد.

3- زمان های شروع اعلام شده در تقویم آموزشی بر اساس پیش بینی اعلام می گردد و اگر کلاسی زودتر از تاریخ ذکر شده در تقویم به حد نصاب برسد مجتمع آن را قبل از موعد مقرر شروع نموده و طبیعتاً اگر تا موعد مقرر به حد نصاب نرسد شروع آن به تعویق می افتد.

4- در دوره هایی که جهت آموزش نیاز به رایانه می باشد، به ازای هر دو دانشجو یک رایانه در نظر گرفته شده است.

5- داوطلبان مسئول حفظ و نگهداری تجهیزاتی هستند که در کلاس و یا دیگر اماکن مجتمع در اختیارشان قرار می گیرد و در صورت هر گونه خسارت ملزم و متعهد به جبران آن هستند.

6- دانشجویان ملزم به ارائه مدارک از قبیل یک قطعه عکس، کپی کارت ملی و یک کپی از صفحه اول شناسنامه در زمان ثبت نام می باشند که به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. اگر به هر دلیلی هریک از این مدارک تحویل واحد ثبت نام نگردد، مجتمع هیچگونه مسئولیتی در قبال صدور مدرک دانشجو ندارد. دانشجویان می بایست رسید مالی ثبت نام خود را تا پایان دوره و اخذ مدرک نگهداری نمایند.

7- حداکثر زمان غیبت در هر درس 4/17 می باشد، در غیر اینصورت دانشجو از شرکت در آزمون پایان دوره محروم و گواهینامه پایان دوره برای نامبرده صادر نخواهد شد.

8- آزمون مجدد در هر دوره تنها در صورت موجه بودن غیبت در جلسه آزمون برگزار می گردد و هزینه آن مبلغ 50000 ریال به اضافه 10 % شهریه مصوب آن دوره می باشد.
تبصره: اخذ آزمون مجدد در دوره های زبان های خارجی تا یک ماه و در باقی دوره ها تا دو ماه پس از پایان دوره امکان پذیر می باشد.

9- به داوطلبان عزیز تاکید می شود که هنگام ثبت نام، در تعیین دوره مورد نظر و ساعات کلاس ها دقت لازم را مبذول دارند، در غیر اینصورت جابه جایی دانشجو از یک دوره به دوره دیگربه هر دلیل تنها تا پایان جلسه اول برگزاری دوره آموزشی مبداء امکان پذیر می باشد. . در صورت به حد نصاب نرسیدن کلاس ها و آغاز کلاس با 6 نفر و یا کمتر از آن، ساعت کلاس 2/3 1 ساعت کلاس عمومی خواهد بود.
تبصره: قوانین مربوط به جابه جایی دوره فقط برای یکبار امکان پذیر می باشد و در صورت تمایل به جابه جایی برای دفعات دوم به بعد هر مرحله جابه جایی با کسر 10 % از شهریه مصوب دوره مبداء قابل انجام می باشد.

10-چنانچه دانشجو پس از ثبت نام قصد انصراف از دوره را داشته باشد به ترتیب زیر با وی رفتار خواهد شد:
- انصراف تا حداقل 24 ساعت قبل از شروع کلاس: استرداد 90 % شهریه از سوی مجتمع فنی تهران
- انصراف در روز شروع کلاس و قبل از گذشت 20 % کل ساعات درس: استرداد 70 % شهریه از سوی مجتمع
- انصراف پس از گذشت 20 % کل ساعات درس: عدم استرداد شهریه
- در صورت انصراف دانشجو یاعدم تشکیل کلاس، مبالغ متعلقه به صورت چک و یا نقدی برابر ضوابط مجتمع حداکثر یک ماه پس از انصراف قابل پرداخت می باشد.

حوادث قهریه (فورس ماژور)
در زمان بروز حوادث غیر مترقبه (پیش بینی نشده) و بروز اشکالاتی که ادامه و انجام کار را به هر دلیلی غیر ممکن می سازد، تعهدات طرفین کان لم یکن
تلقی و هیچ ادعایی به یکدیگر نخواهند داشت.


دستورالعمل مقررات انظباطی
کمیته انضباطی مجتمع فنی تهران (نمایندگی استان البرز) در راستای تحقق اهداف فرهنگی خود و برقراری جوی سالم در محیط آموزشی موسسه بدین وسیله مفاد آیین نامه انضباطی دانشجویان را به اطلاع می رساند.

مقررات عمومی:
1- رعایت کامل موازین شرع مقدس اسلام و قوانین عرف جامعه اسلامی
2- حفظ حرمت محیط آموزشی
3- همکاری کامل با مسئولین مجتمع و واحد انتظامات و رعایت احترام متقابل
4- عدم مراوده خارج از عرف دانشجویی بین دانشجویان دختر و پسر در محدوده مجتمع
5- عدم استفاده از هرگونه وسائل اضافه مانند تلفن همراه، کتاب، جزوه و ... در جلسه آزمون
6- پرهیز از نوشتن سوالات آزمون، گرفتن عکس یا هرگونه اقدام مشابه جهت خروج سوالات از محل آزمون
7- رعایت نظافت محل آزمون، راهروها و محیط آموزشی مجتمع
8- عدم مبادرت به شوخی های جلف و زننده
9- عدم استعمال دخانیات در محوطه مجتمع
10- عدم تجمع دانشجویان در مقابل درب های ورودی و سلب آسایش همسایگان
11- کلیه داوطلبان موظف به رعایت کامل مفاد آیین نامه انضباطی مجتمع می باشند. در صورت تشخیص عدم صلاحیت داوطلب از سوی مجتمع یا سایر مقامات ذیصلاح ، از ثبت نام و ادامه تحصیل آنان خودداری و پیگیری های لازم به عمل خواهد آمد.

خواهران
- رعایت دقیق و کامل حجاب و پوشش اسلامی
- استفاده از مقنعه بلند به جای روسری
- استفاده از مانتو و شلوار بلند و آزاد با رنگ های سنگین
- عدم استفاده از لوازم آرایشی، زیورآلات و لاک ناخن
- عدم استفاده از هر گونه کفش های پاشنه بلند و جلو باز

برادران
- رعایت پوشش اسلامی به طور کامل
- عدم استفاده ار البسه تنگ، چسبان و آستین کوتاه و کراوات
- ممنوعیت آرایش موها به سبک غربی

با مطالعه موارد مندرج در فرم ثبت نام، به ویژه آگاهی از آیین نامه انضباطی و مقررات و نحوه استرداد شهریه، متقاضی ثبت نام در کلاس ها می باشم و تعهد می نمایم کلیه موارد فوق را رعایت نمایم و در غیر اینصورت طبق مقررات با اینجانب برخورد شود. بدیهی است عدم رعایت موارد مذکور منجر به معرفی افراد خاطی به کمیته انضباطی خواهد بود.

متن آیین نامه را مطالعه کردم و آن را می پذیرم